Neden Yurtdışı Eğitim?

Bu sorunun cevabını vermek aslında çok zor değil. Bireylerin yurtdışı tecrübesi kazanması hem kendilerine olan güvenin artmasını hem de farklı kültür ve yaşam tarzını görmesini sağlıyor. Bu yazıda yurtdışı eğitimin avantaj ve dezavantajları hakkında genel bir görüş kazanabilirsiniz.

Öncelikle avantajlarından başlayacak olursak, ilk kazanım dünyanın daha çok uluslararası olduğu ve ülkelerin etkileşiminin arttığı bir noktada farklı ülkelerden yeni insanlarla tanışarak dünyayı daha iyi tanımak. Bunun yanında yaşanılan farklı çevreleri görmek ve dünya üzerinde farklı yerlerin var olduğunu yaşayarak öğrenmek. Yurtdışına giden bireyler ile her zaman kendi ülkesinde yaşayan bireyler arasında yaşam görüşü açısından büyük farklılıklar olmaktadır.

Bu avantajın yanında kazanılan diğer bir artı ise yeni öğrenilen diller ve ingilizce pekişmesi, ana dil gibi konuşulması. Farklı kültürlerin size kattığı artılarla eksik yanlarınızı iyileştirme. Gelecek kariyeri için tanışılan yeni insanlar ve uluslararası platformda yapılandırılan iletişim ağı. Açıkçası her açıdan kazanılacak deneyimler ve yeni bilgiler. Bu noktada en önemli olan konu ise, kazanılan bu deneyimlerin hayata nasıl aktarıldığıdır. Yurtdışında belli bir zaman geçiren bireyler genellikle ülkelerine geri döndüklerinde yurtdışı bağlantılarını hayatlarına katarak sınırlarını genişletmeye çalışırlar.

Bu kadar artının yanında tabikide yurtdışında herkesin hayatı ve zamanı mükemmel geçmiyor. Yaşadığı yere alışamama, kültür ve yaşam tarzındaki farklılıklardan dolayı kaynaklanan sorunlar. Öncelikle unutulmamalıdır ki insanlar ile iletişim kurmakta zorlanan bireyler için yurtdışı deneyimi eğlenceden çok sıkıcı zamanlar olabilir. Bu sebeple bu karar verilmeden önce herşey artılarıyla eksileriyle ele alınmadır. Bütün koşullar incelendikten sonra yurtdışı eğitim kararı vermek çok daha kolay olacaktır.

Neden Yurtdışı Eğitim?” hakkında 8 yorum

  1. Geri izleme: United International Business School – UIBS | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  2. Geri izleme: University of Barcelona | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  3. Geri izleme: EADA Business School | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  4. Geri izleme: Yurtdışı Eğitim Burs Olanakları | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  5. Geri izleme: Almanya’da Yüksek Lisans | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  6. Geri izleme: Yurtdışı Eğitim Sıkça Sorulan Sorular | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  7. Geri izleme: ESADE Business School | Yurtdışı Eğitim Blog | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

  8. Geri izleme: IESE Business School | Yurtdışı Eğitim Blog | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir