Vize Mülakatı

visa Vize başvurusu birçok öğrenci için stresli bir aşamadır. Daha önceki yazılarımızda vize başvurusunda gerekli belgeleri ve dikkat edilmesi gereken noktaları belirtmiştik. Ancak mülakat esnasında dikkat edilmesi gereken konular ise tamamiyle ayrı bir başlık oluşturmaktadır.

Randevu saatinden yarım saat önce randevu merkezinde hazır bulunmak hem stresiniz yenmek hem de son kez kontrol yapmanız için çok önemlidir. Son dakikaya kalmanız hem size telaşlandıracak hem de tam hazır olmanızı engelleyecektir.

Randevu saati geldiğinde ise gayet sakin bir şekilde görevlinin istediği belgeleri sunmak ve sadece sorduğu sorulara cevap vermek çok önemlidir. Kimse sizden ekstra bilgi istememektedir. Önemli olan gerekli bilgiyi doğru ve eksiksiz verebilmektir. Bu noktada belgelerinizi bir sıraya koymanız ve hangi belgenin nerde olduğunu bilmeniz görevlinin gözünde size artı puan kazandıracaktır. İstenilen belgelerin dosyalar karıştırılmadan hızlı bir şekilde teslim edilmesi önemli bir ayrıntıdır.

Görevlinin sorduğu sorular esnasında ise, rahat ve içten davranmak çok önemlidir. Unutmayın ki görevli sizin oraya gidiş sebebinizi bilmiyor ve size kısa bir süre içinde inanması gerek. Yalan beyanlarda bulunmak sadece size zarar verecektir. Düşüncelerinizi çok detaylandırmadan doğruyu kısaca anlatmak çok önemlidir.

Gerekli adımlar tamamlandığından göreceksiniz ki hiçbir sıkıntı olmadan vize randevusu başarıyla geçecektir. Tabikide randevu esnasında belgeleri eksiksiz teslim etmekte çok önemlidir. Belgelerin tam olması ve doğru davranışlar sonucunda vize almanızın önünde hiçbir engel olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir