İtalya’da Yaşam

İtalya Colosseum

İtalya – Roma

İtalyanlar, Avrupa’nın güneyinde yer alan ülkeleri ve Akdeniz kültürü ile Avrupa’nın rahat ve tarz ülkesidir. Erkeklerinin yakışıklılığı ve yemek kültürleri efsane olmuştur. Aynı zamanda Güney Avrupa ülkeleri ile sahip oldukları kültür yakınlığı ile rahatlıkları ve yaşam tarzları dikkat çekmektedir.

Sanata ve tasarıma çok önem veren İtalyanlar, birçok ünlü marka ve tasarımın çıktığı ülkedir. El sanatı ve tasarımın söz konusu olduğu konularda İtalyanlar dünyanın en büyük ustaları diyebiliriz.

Mutfak sanatları konusunda ise, pizzaları ve makarnaları ile bir dünya markası olmuşlardır. Bütün dünyada bilinen İtalyan mutfak kültürü, İtalya’da yaşayan insanlar için çok önemlidir ve dünyada birçok insan sırf İtalyan yemeklerini tatmak için İtalya’ya gitmektedirler.

Kültürü ile ayrı bir noktada bulunan İtalya, yaşam koşulları açısından ucuz bir ülkedir. Son yıllarda ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle yaşam biraz daha ucuzlamıştır. Ancak aynı şekilde iş bulmak zorlaşırken insanlar büyük ekonomik sıkıntılar çekmektedir.

Yaşam koşulları açısından İspanya’ya ve Yunanistan’a benzeyen İtalya’da öğrenciler aylık 800 – 900 arasındaki bütçe ile konaklama dahil yaşam giderlerini karşılayabilmektedirler. Bunun yanında eğitim için devlet desteği yaşanan ekonomik krizi ile neredeyse olmamaktadır. Bireyler kendi güçleri ile ayakta durmaktadırlar.

İtalya’da Yaşam” hakkında bir yorum

  1. Geri izleme: İtalya’da Yüksek Lisans | EduHouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir