Fransa’da Yüksek Lisans

Master in France

Fransa Yüksek Lisans

Fransa’da yüksek lisans eğitimi, çoğu Avrupa ülkesi ile aynı düzendedir. Devlet üniversitelerinde eğitim ücreti harç seviyesinde olmaktadır ve bazı okullar ekstra ücret almaktadır. Ancak bu ücretler 1000 2000 euroyu geçmemektedir. Özel üniversitelerde ise eğitim ücretleri Avrupa standartlarına göre daha yüksektir. Fiyatlar 8000 eurodan başlamakta ve 20000 eurolara kadar çıkmaktadır. Master programları genellikle 2 yıl olmaktadır.

Her okulun kendine ait özel başvuru koşulları bulunurken, fransızca eğitim veren okullar DALF sınavı tarzı dil seviye yeterlilik sınavlarında başarı istemektedir. Aynı zamanda birçok özel üniversite ingilizce eğitim vermektedir. Fransa, Avrupa’da üniversite eğitimi açısından İngiltere ve Almanya’nın arkasından 3. sırada gelmektedir ve her sene yurtdışından bir çok başvuru almaktadır.

Sahip olduğu eğitim kalitesi ve farklılık gösteren Fransız yaşamı ile bireyler Fransa’da eğitime yönelmektedir. Özellikle sanat ve mimarlık alanlarında eski zamanlardan beri gelen kültürü ile öğrencileri kendine çekmektedir. Sizde Fransa’da eğitim almak istiyorsanız Eduhouse Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir