Başlangıç İçin Harekete Geçmek

start Üniversitenin bitişi birçok insan için eğitim hayatının bitişi olarak algılanır. Aslında bu dönem herkes için yeni bir başlangıç ve dönüm noktasıdır. Çünkü üniversite sonuna kadar izlenecek yol belli iken artık her bireyin kendi çizeceği ve farklı yönlere sapabileceği birçok yol vardır.

Peki bu yollardan hangisi doğrudur? Direk iş hayatına atılmak mı? eğitim hayatın devam ederek kendini geliştirmek mi? Yoksa dünyayı gezerek dünya görüşünü geliştirmek mi?

Herkes farklı bir yol denemektedir. Bu noktada doğruyu seçmek bireyin subjektif düşüncelerine kalmaktatır. Yazılan yazılar, kitaplar, söyleşiler ve birçok kaynak sadece fikir yaratmak içindir. Bireyin kişisel özellikleri ve hayata bakış açısı bu noktada seçeceği yolu belirlemektedir. Önemli olan doğru kaynakları zamanında bulmak ve onları inceleme fırsatı bulmak.

Bu nedenle geç kalmadan araştırmaya başlamak ve hangi yolda ilerleyeceğinize karar vermek çok doğru bir seçim olacaktır. Geç kalanlar bu yarışta her zaman arkada kalanlar olmuştur. Hızlı ve erken karar vermek insanları ileriye taşıyan ve ön plana çıkaran temel yargılardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir